Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Nový model Valtra S394 s úplne novým ovládaním SmartTouch

Valtra rozširuje svoju štvrtú generáciu traktorov S série na výstave SIMA 2017 v Paríži o nový najvýkonnejší model S394. Nová vlajková loď s maximálnym výkonom 405 koní a krútiacim momentom 1600 Nm ponúka nielen vyšší výkon, ale tiež prichádza s kompletne prepracovaným používateľským prostredím v priestrannej, pneumaticky odpruženej kabíne. Navrhnutý a skonštruovaný vo Fínsku nasleduje dedičstvo Valtry.

Nová multifunkčná lakťová opierka s Valtra SmartTouch posúva komfort a ovládateľnosť na novú úroveň. Valtra SmartTouch, ktorý bude k dispozícii na všetkých modeloch štvrtej generácie S Série traktorov, umožňuje plné prispôsobenie funkčných tlačidiel a používateľských profilov, čím sa S séria dokonale hodí pre vlastníkov fariem a pre podniky poskytujúce služby v poľnohospodárstve, lesníctve ako aj vlastníkom strojových parkov s meniacimi sa operátormi.

Spoľahlivý motor a prevodovka

Nový model S394 je poháňaný motorom AGCO Power 84 AWF s funkciou dynamického navýšenia výkonu čo je praktické pre všetky druhy prác. Servisné náklady týchto motorov, ktoré využívajú iba technológiu SCR, sú teraz ešte nižšie aj vďaka hydraulicky nastaviteľným ventilom. Nový manažment výkonu motora ešte viac zvyšuje spoľahlivosť, ktorou sú motory AGCO Power preslávené. Valtra S Série bol prvý model traktorov ktorý predstavil systém znižovania emisií SCR  už v roku  2008 a štvrtá generácia týchto traktorov je vybavená poslednou verziou tohto efektívneho systému.

Výkon je prenášaný na pôdu spoľahlivou plynulou AVT prevodovkou. Operátor si sám môže zvoliť medzi pedálovým alebo pákovým jazdným módom pre optimalizáciu spotreby paliva, pracovného výkonu a jazdného komfortu. Dostupná je aj možnosť manuálneho ovládania prevodovky. Integrovaný zadný trojbodový záves má kapacitu 12 ton a čelný trojbodový záves má kapacitu 5 ton. Prietok hydrauliky je až 205 litrov za minútu cez maximálne 6 hydraulických okruhov vzadu a troch okruhov vpredu.

Valtra je preslávená vysokou produktivitou práce v oboch smeroch. Systém otočného riadenia TwinTrac zvyšuje efektivitu práce v rôznych úlohách, ako napríklad kosenie, mulčovanie a štiepkovanie. Pri práci s otočným riadením klesá spotreba paliva a dochádza k časovej úspore až do 10%, čo je dosiahnuté vďaka lepšej viditeľnosti na náradie, silnejšiemu zadnému trojbodovému  závesu, lepšej pohyblivosti a pohodlnejšej polohe operátora pri práci.

SmartTouch užívateľské prostredie

Spojením ergonomickej lakťovej opierky a multifunkčnej páky pojazdu, ovládačov hydraulických ventilov, ovládačov TBZ a vývodového hriadeľa, dotykového terminálu a kontrolného panelu tlačidiel, prináša Valtra Smart Touch všetky funkcie na ovládanie traktora na dosah ruky operátora.

Páka pojazdu s programovateľnými tlačidlami umožňuje operátorovi ovládať traktor bez zdvihnutia ruky z lakťovej opierky. Páka je umiestnená zvislo na lakťovej opierke, aby zabezpečila prirodzenú polohu ruky pri ovládaní pojazdovej rýchlosti potlačením, alebo potiahnutím páky. Konštrukcia páky pojazdu umožňuje aby si operátorove prsty oddýchli, zatiaľ čo nepracujú s kolískovými spínačmi. Mäkký gumový materiál zabraňuje skĺznutiu ruky z multifunkčnej páky aj pri jazde v členitom teréne. Celá páka sa pohybuje na obe strany, dopredu a dozadu podobne ako počítačová myš.

Deväť palcový dotykový displej nového terminálu bol navrhnutý pre jednoduché ovládanie traktora a pokročilých funkcií ovládania ako napríklad ovládanie úvraťového manažmentu U-Pilot, Auto-Guide a  systémov precízneho hospodárenia. Terminál je intuitívny a je jednoduchší na ovládanie ako moderný smartphone: interaktívny obrázok traktora umožňuje jednoduchý prístup ku všetkým funkciám traktora za menej ako tri ťuknutia alebo potiahnutia obrazovky. Valtra SmartTouch umožňuje operátorovi alebo majiteľovi traktora nastaviť v prípade potreby neobmedzené množstvo profilov operátorov alebo strojov. Displej je plne integrovaný s voliteľnou výbavou ako je Auto-Guide automatizovaný systém riadenia, ISOBUS a s bezpečnostnými kamerami, čo eliminuje potrebu ďalších monitorov a tým zlepšuje viditeľnosť z kabíny.

Sériová výroba nových modelov S4 série vrátane modelu S394, začne v lete 2017. Tieto traktory budú k dispozícii na výstavách a na predvádzanie pre zákazníkov od septembra 2017.

S Séria modelové rady

 

Model

Motor,

Stage 4

Max výkon; Std, 1900 ot/min

Max výkon

s navýšením

Užívateľské

prostredie

Prevodovka

hp

kW

Nm

hp

kW

Nm

S274

Agco Power 84 AWF, 8.4litra; 6 valec

270

199

1220

300

221

1300

ST

AVT

S294

295

217

1300

325

239

1390

ST

AVT

S324

320

235

1390

350

257

1500

ST

AVT

S354

350

257

1530

380

279

1590

ST

AVT

S374

370

272

1540

400

294

1600

ST

AVT

S394

400

294

1540

405

298

1600

ST

AVT