Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Valtra Smart Touch

OVLÁDANIE JEDNODUCHŠIE AKO NA VAŠOM SMARTFÓNE
K DISPOZÍCII PRE MODELY SÉRIE G, N, T, S, VERSU A DIRECT

Dostupné pre série G, N, T a S

Versu a Direct

Séria G Séria N Séria T Séria S

NEPRACUJTE TVRDŠIE. PRACUJTE ROZUMNEJŠIE.

LAKŤOVÁ OPIERKA VALTRA SmartTouch

Nová lakťová opierka Valtra SmartTouch sa vyznačuje ľahko použiteľným rozhraním, ktoré zaistí ešte vyššiu produktivitu traktora. S 9-palcovou dotykovou obrazovkou, inteligentnou viacúčelovou pákou pohonu, novým hydraulickým joystickom a plne integrovanou technológiou SmartTouch bude vaša práca pri ovládaní pracovného stroja jednoduchšia a oveľa zaujímavejšia.

KONTAKTUJTE NÁS

BROŽÚRA SMARTTOUCH

BROŽÚRA SMARTTOUCH

S ČÍMKOĽVEK VÁM RADI PORADÍME

ZAVOLAŤ
OVLÁDANIE JE INTUITÍVNEJŠIE AKO NA VAŠOM SMARTFÓNE. NASTAVENIA SÚ ĽAHKO PRÍSTUPNÉ POMOCOU DVOJITÉHO KLIKNUTIA ALEBO POSUNUTIA PRSTOM.

ÚVOD

NOVÁ MULTIFUNKČNÁ PÁKA

Jazda pomocou multifunkčnej páky pohonu SmartTouch vám poskytne väčšiu flexibilitu a produktivitu. Vertikálna páka umožňuje zatlačením alebo vytiahnutím veľmi prirodzenú polohu ruky pri ovládaní rýchlosti traktora. Vaša práca nebola nikdy taká jednoduchá: použitím funkčných tlačidiel môžete celý stroj ovládať bez pohybu ruky.

 • Ergonomický a funkčný design
 • Jedinečný pôžitok z jazdy
 • Páka pre jazdu dopredu/dozadu na páke pohonu
 • Dve programovateľné pamäťové tlačidlá pre akýkoľvek režim alebo operácie (napr. U-Pilot pre ovládanie na úvrati).
 • Dve lineárne páky na ovládanie hydrauliky

REVOLUČNÁ PREVODOVKA POWERSHIFT

Valtra Versu s funkciou SmartTouch je jediným traktorom s radením pod zaťažením na svete, ktorý umožňuje „jazdu na páke riadenia“. Plynulo zvýšiť a znížiť rýchlosť iba pomocou ovládacej páky pojazdu, pričom je za všetkých okolností zaistené plynulé zrýchlenie a spomaľovanie. Unikátna funkcia asistenta rozjazdu do kopca HillHold je štandardnou funkciou série N a T. Pomocou tejto funkcii nemusíte mať brzdy stlačené, ak chcete zostať na mieste alebo sa rozbiehať na svahu. Všetky modely Valtra obsahujú aj funkciu automatickej trakcie Auto-Traction, ktorá umožňuje ľahké zastavenie a rozbehnutie iba pomocou brzdových pedálov.

 • Revolučná prevodovka Powershift, vrátane ovládania rýchlosti pomocou páky pohonu
 • Na dosah ruky máte automatické a manuálne radenie, funkciu automatickej trakcie Auto-Traction, brzdenie motorom a asistent rozjazdu do kopca HillHold

9-PALCOVÁ DOTYKOVÁ OBRAZOVKA

9-palcová dotyková obrazovka bola navrhnutá tak, aby bolo ovládanie jednoduchšie a intuitívnejšie ako má moderný telefón. Všetky funkcie na termináli sú ľahko prístupné pomocou dvojitého kliknutia alebo potiahnutia prstom a tlačidlom domov sa vždy môžete jednoducho vrátiť na predvolenú obrazovku. Navigácia je logická a nastavenia sa uložia automaticky. Všetky technologické funkcie sú integrované do jednej obrazovky, či už chcete ovládať systém automatického riadenia Auto-Guide, kamery alebo systém ISOBUS.

 • Žiadne ďalšie obrazovky nie sú potrebné
 • Príjemný displej umožňujúci zobrazenie v dennom, nočnom alebo automatickom režime
 • Unikátny dizajn a architektúra s 1 alebo 4 programovateľnými displejmi
 • Menu pre jednoduchú navigáciu
 • Individuálne profily pre každého vodiča a úlohu

SMARTTOUCH EXTEND

Všetko na dosah ruky vďaka druhej obrazovke!

Druhý terminál SmartTouch Extend je dokonalým doplnkom k SmartTouch pre aplikácie ISOBUS. Zdvojnásobte priestor na obrazovke a majte všetko, čo potrebujete na dosah ruky, aby ste zvýšili efektivitu a produktivitu.

 • Nakonfigurujte si obrazovku tak, aby zobrazovala to, čo potrebujete
 • Nie je potrebné prehľadávať ponuky
 • Jasne viditeľné dôležité komponenty
 • Majte prehľad o všetkom naraz – ideálne pre kamerový dohľad

Druhý terminál SmartTouch Extend je možné dodatočne namontovať aj na traktory 5. generácie radu G, N a T a traktory 4. generácie radu N, T a S vybavené systémom SmartTouch.

VAŠA ÚLOHA - VÁŠ PROFIL

Pre rôznych používateľov a pracovné úlohy je možné mať individuálne nastavenia a každé nastavenie sa automaticky uloží do profilov. Neexistuje žiadne obmedzenie počtu profilov: sto úloh za rok – sto profilov! Zmena profilu iba v troch krokoch.

PROGRAMOVANIE HYDRAULICKÝCH FUNKCIÍ

Pomocou terminálu SmartTouch je možné naprogramovať až 9 rôznych hydraulických funkcií. Vďaka veľkým ovládacím prvkom a logickým funkciám je nastavenie veľmi jednoduché a intuitívne. Hydraulickému ventilu je možné priradiť ľubovoľnú funkciu a naopak. Každý predný/zadný hydraulický ventil je možné ovládať ľubovoľnou hydraulickou pákou alebo joystickom – vrátane čelného nakladača a závesných zariadení.

JEDNODUCHÁ KONFIGURÁCIA

Pomocou terminálu SmartTouch je možné jednoducho konfigurovať pracovné svetlá traktora. Vypínače svetiel vrátane diaľkového sa nachádzajú na lakťovej opierke.

PROGRAMOVATEĽNÉ TLAČIDLÁ

Dve programovateľné pamäťové tlačidlá sa nachádzajú na páke pohonu a jedno tlačidlo na dotykovej ploche. Pamäťové tlačidlá je možné použiť buď na uloženie jednej akcie alebo sekvencie operácií systému U-Pilot. Jednotlivé funkcie traktora je možné pomocou pamäťových tlačidiel M1, M2 a M3 ľahko naprogramovať a všetky nastavenia sa uložia automaticky do vašich profilov.

 • Rýchle a jednoduché programovanie
 • Jednoduchá zmena použitia pamäťových tlačidiel podľa vašich nastavení profilu
 • Zapnutie/vypnutie alebo kontinuálne programovateľné funkcie

NAJJEDNODUCHŠIE OVLÁDANIE NA ÚVRATI

Vďaka funkcii U-Pilot ponúka Valtra SmartTouch najľahšie ovládanie na úvrati. Počas jazdy alebo pred jazdou môžete pomocou 9-palcovej dotykovej obrazovky zaznamenať konfiguráciu sekvencie. Tlačidlá M1, M2 a M3 je možné naprogramovať pre tri úplne odlišné sekvencie. Všetky nastavenia sa ukladajú do príslušného profilu (napr. orba).

DOTYKOVÉ PLOCHY

Na lakťovej opierke sú dve dotykové plochy. Tlačidlá sú z mäkkých materiálov a rôznych tvarov, dajú sa ľahko nájsť a stlačiť. Rádio, pracovné svetlá a rad ďalších ovládacích prvkov je integrovaný do dotykovej plochy. Jedným z najdôležitejších tlačidiel je aktivačné tlačidlo Master, ktoré sa používa na aktiváciu hydrauliky, systému Auto-Guide a pamäťových tlačidiel.

JOYSTICK

Ergonomicky navrhnutý a umiestnený hydraulický joystick slúži na ovládanie hydraulického ventilu, závesného zariadenia alebo čelného nakladača. Joystick obsahuje páku s 3 funkciami, ktorá je ideálna na ovládanie nových nakladačov.

 • Skvelá ergonómia
 • Excelentná práca s čelným nakladačom
 • Presné ovládacie prvky zadného závesného zariadenia
 • Proporcionálne a programovateľné

OCENENÝ DIZAJN

Systém SmartTouch bol navrhnutý a vyrobený vo Fínsku so špeciálnym zameraním na ergonómiu, používateľský komfort a jednoduché používanie. Funkčný dizajn zaručuje bezpečné používanie aj pri jazde v náročnom teréne a logicky usporiadané a ľahko prístupné funkcie zabraňujú neúmyselnému použitiu.

Jednotlivé materiály boli špeciálne vybrané na zamýšľaný účel a podporu funkcií. Pre zníženie potenia je použité čalúnenie Alcantara a úložný priestor je umiestnený pod krytom.

V roku 2017 získal systém SmartTouch cenu Red Dot Design Award av roku 2018 cenu iF Design Award.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

PRÁCA ČELNÉHO NAKLADAČA

Čelný nakladač môžete najjednoduchšie ovládať pomocou nového programovateľného joysticku, avšak môžete tiež použiť 3-funkčnú páku alebo iný ovládací prvok hydrauliky. 3-funkčná páka v hornej časti hydraulického joysticku umožňuje extrémne presné pohyby.

ORBA

Pomocou páky pohonu SmartTouch je možné ovládať všetky funkcie, ktoré pre orbu potrebujete. Páka pohonu umožňuje presné ovládanie rýchlosti a hydraulickým joystickom môžete presne ovládať zadné závesné zariadenie.

PRÁCA VÝVODOVÉHO HRIADEĽA

Pomocou páky pohonu je možné ovládať všetky funkcie vývodového hriadeľa a tlačidlá pamäte (M) môžete použiť na uloženie funkcií spustenia a zastavenia vývodového hriadeľa. Displej jazdy môžete nastaviť tak, aby zobrazoval dôležité informácie o práci s vývodovým hriadeľom. Pre automatické spúšťanie a zastavenie vývodového hriadeľa je ľahké nastaviť polohu zadného závesného zariadenia. Pomocou pamäťových tlačidiel je možné v prípade potreby tiež nastaviť otáčky motora. Všetky nastavenia je možné uložiť do individuálnych profilov pre konkrétne úlohy alebo nástroje.

VALTRA GUIDE

Systém SmartTouch je najjednoduchší spôsob, ako nastaviť systém Valtra-Guide, ktorý riadi traktor, šetrí čas, pohonné hmoty a materiál a súčasne znižuje rozdiely vo výkonnosti medzi jednotlivými vodičmi alebo kvôli zlepšeniu viditeľnosti.