Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
valtra tractor white front

FÍNSKE SISU

LEGENDÁRNY ŤAHÚŇ

ACGO engine, heart of Valtra tractor

SRDCOM TRAKTORA VALTRA JE NAJSPOĽAHLIVEJŠÍ MOTOR, KTORÝ JE K DISPOZÍCII.

Motory AGCO Power, ktoré sú známe svojou trvanlivosťou, účinnosťou a extrémne silným krútiacim momentom, sú zdrojom výkonu traktorov Valtra už dlhšie ako šesťdesiat rokov.

VYLEPŠENÉ FUNKCIE MOTORA ZAISŤUJÚ SPOĽAHLIVOSŤ TRAKTOROV VALTRA A SPLNENIE PLATNÝCH EMISSOVÝCH NORIEM BEZ NÁRASTU PREVÁDZKOVÝCH NÁKLADOV.

FUNKCE MOTORA

ČISTÁ ENERGIA SO SELEKTÍVNOU KATALYTICKOU REDUKCIOU

Spoločnosť Valtra je prvým výrobcom, ktorý u poľnohospodárskych traktorov zaviedol systém SCR. Teraz už existuje štvrtá generácia tohto systému.

Systém SCR spoločnosti Valtra je mimoriadne účinný systém následného spracovania. Roztok močoviny a vody je externe kombinovaný s výfukovými plynmi. Roztok nie je miešaný s palivom a uchováva sa v ďalšej samostatnej nádrži.

Elimináciou škodlivých emisií oxidov dusíka môže byť samotné spaľovanie v motore efektívnejšie vďaka štvorventilovej technológii a vyšším vstrekovacím tlakom. Efektívne spaľovanie znamená tiež nižšiu spotrebu paliva – v porovnaní s predchádzajúcimi motormi až o 10 %. Technológia SCR využívaná spoločnosťou Valtra používa kombináciu oxidačného katalyzátora pre vznetové motory (DOC) a selektívne katalytické redukcie (SCR).

Starostlivé rozmiestnenie jednotlivých komponentov a ich optimálna veľkosť (kombinácia dvoch rôznych typov katalyzátora) umožňuje zachovať kompaktnú veľkosť traktora.

Motory Valtra s technológiou SCR používajú iba čistý vzduch, ktorý pomáha predĺžiť životnosť motorov. Využitie roztoku AdBlue sa navyše oplatí vďaka vyššej úspore paliva. SCR je prakticky bezúdržbový systém, ktorý nevyžaduje údržbu ani výmenu filtra pevných častíc.

Valtra tractor speeding

EcoPower - FILOZOFIA NÍZKYCH OTÁČOK

Modely Valtra EcoPower umožňujú stlačením tlačidla výber z dvoch rôznych nastavení motora.

Traktory Valtra EcoPower využívajú plne robustnosť a vysoký krútiaci moment motorov AGCO Power pri nízkych otáčkach. V porovnaní s bežnými motormi sa otáčky motora znížili o 400 ot./min pri zachovaní maximálneho krútiaceho momentu v danom rozsahu. Spotreba paliva sa tým zníži až o 10 %.

MODELY VALTRA ECOPOWER PONÚKAJÚ DVA TRAKTORY V JEDNOM.

Traktory Valtra EcoPower využívajú plne robustnosť a vysoký krútiaci moment motorov AGCO Power pri nízkych otáčkach. V porovnaní s bežnými motormi sa otáčky motora znížili o 400 ot./min pri zachovaní maximálneho krútiaceho momentu v danom rozsahu. Spotreba paliva sa tým zníži až o 10 %.

Výhody motorov s nízkymi otáčkami:

  • Menovité otáčky 1800 ot./min
  • Max. krútiaci moment pri 1100/1200 ot./min
  • Veľmi vysoký krútiaci moment aj pri 1000 ot./min
  • Široký konštantný rozsah krútiaceho momentu
  • Nízka spotreba paliva, zhruba o 10 % nižšia ako pri štandardnom režime motora
  • Nízke emisie - ekologicky šetrné
  • Menej odpadových olejov
  • Nižšie vibrácie
  • Nízka rýchlosť piestov: dlhšia životnosť motora
Valtra happy tractor owner

NÍZKE VOĽNOBEŽNÉ OTÁČKY

Nízke voľnobežné otáčky znamenajú nižšiu spotrebu paliva, menšie opotrebenie motora a príjemnejší zvuk motora.

Veľká inovácia traktorov Valtra s funkciou voľnobežných otáčok sa stáva štandardom pri modeloch motorov so systémom vstrekovania paliva common rail. Keď vodič traktor zastaví a zabrzdí ručnou brzdou, otáčky motora automaticky poklesnú na 650 ot./min. Pri modeloch s technológiou SCR sú voľnobežné otáčky flexibilné a nastavujú sa automaticky, pokiaľ je po náročnej jazde vyžadované chladenie katalyzátora.

MODELY MOTORA

Valtra engine AGCO power 8.4AWS for S series

AGCO POWER 8.4 AWF – REVOLUČNÁ TECHNOLÓGIA SCR

Spoľahlivý 8,4 l motor AWF AGCO Power je kľúčom k produktivite radu S. Tento motor využíva najnovšie technológie spoločnosti AGCO POWER na splnenie emisných predpisov Stage 4, normy Tier 4 final. Rovnaká technológia zároveň zaisťuje spoľahlivosť motora bez nárastu prevádzkových nákladov. Technológia SCR spoločnosti AGCO POWER bola predstavená v sérii S už v roku 2008, jednalo sa o prvý traktor na svete s touto technológiou.

VIAC O SÉRII S
Valtra engine AGCO power 66AWI and 67AWI for T series

AGCO POWER 66 AWI A 74 AWI – ŤAHÚŇ SÉRIE T

Robustné a spoľahlivé motory série T s vysokým krútiacim momentom so systémom vstrekovania paliva common rail. Voľnobežné otáčky motora sú len 650 ot./min v porovnaní s približne 850 ot./min, ktoré sú obvyklé pri porovnateľných motoroch. Nižšie voľnobežné otáčky motora výrazne znižujú spotrebu paliva a hluk motora. Technológia SCR (selektívna katalytická redukcia) zaisťuje, že sú traktory rady T energeticky úsporné, ekologicky šetrné a odolné.

VIAC O SÉRII T
Valtra engine AGCO power 44AWI and 49AWI for N series

AGCO POWER 44AWI A 49AWI – štvorvalcová sila

Motory so systémom vstrekovania paliva common rail väčších modelov série N sa vyznačujú presným viacstupňovým vstrekovaním paliva pri vysokom tlaku (1600/1800 barov), čo zaručuje vynikajúcu účinnosť a čisté spaľovanie. Chladič a medzichladič sú umiestnené vedľa seba tak, aby bol umožnený prívod čistého vzduchu do motora, čo vedie k čistejším emisiám a nižšej spotrebe paliva. Technológia SCR (selektívna katalytická redukcia) zaisťuje, že sú traktory radu N energeticky extrémne úsporné, ekologicky šetrné a odolné.

VIAC O SÉRII N
Valtra engine AGCO power 33CTA for A series

AGCO POWER 33CTA – KOMPAKTNÝ ŤAHÚŇ

3-valcové motory AGCO Power 33CTA so systémom vstrekovania common rail sú srdcom modelov HiTech série A. Elektronický systém riadenia motorov SisuTronic EEM3 umožňuje upraviť časovanie vstrekovania paliva až päťkrát v procese spaľovania. 33CTA je tichý motor, ktorý však ponúka vysoký výkon a dostatočný krútiaci moment. Motor spĺňa emisné predpisy EU Stage 3A.

VIAC O SÉRII A