Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Úplne nová Valtra Série A doplnila modelovú radu štvrtej generácie

Nová Valtra A4 Série je prvý traktor  štvrtej generácie ktorý sa robí v oboch výrobných závodoch aj vo výrobnom závode vo Fínskom Suolahti, aj v Brazílskom závode Mogi das Cruzes, čo z neho robí skutočne globálny traktor. Štvrtá generácia A Série je úplne nový traktor ktorý odráža hodnoty značky Valtra a je založený na celosvetovom hesle pre našich zákazníkov: Your Working Machine (Váš pracovný stroj).

Nové kompaktné motory

Modely A4 Série sú poháňané naftovými motormi AGCO Power, spĺňajúcimi emisnú normu Stage 4 a vybavenými najmodernejšími technológiami. Tri najmenšie modely majú 3,3 litrové motory, zatiaľ čo štyri najsilnejšie modely majú 4,4 litrové motory. Oba typy sú vybavené štvor ventilovou technológiou s úplne novým common rail systémom vstrekovania, ktorý je schopný poskytovať vysoký výkon pri nízkej spotrebe paliva.

SCR (Selective Catalytic Reduction) technológia je použitá na zníženie emisií oxidu dusíka. V súlade s tým spĺňajú nové motory požiadavky na emisnú normu Stage 4. Nemenej dôležité je aj plnenie požiadaviek zákazníkov a to s ohľadom na výkon a nízku spotrebu paliva. Najmenší model,  A74, je  vybavený chladeným EGR systémom recirkulácie výfukových plynov, aby sa udržali čo najnižšie náklady.

Motor je umiestnený na úplne novo navrhnutom ráme. Rozmery systémov na čistenie emisií sú veľmi kompaktné, aby bol zaistený čo najlepší výhľad z kabíny.

Viaceré možnosti rámu

Nová A séria poskytuje veľmi široký rozsah výkonov od 75 do 130 koní. Toto je umožnené pomocou inteligentného modulárneho systému. K dispozícií sú tri rôzne veľkosti podvozku, čo umožňuje ponúknuť širokú škálu výkonových tried so spoločným dizajnom a použite veľa spoločných komponentov. Ako každá Valtra ponúka  aj Valtra A4 série vynikajúcu svetlú výšku pre práce v lese, alebo pre práce na poli ako je napríklad zber krmovín alebo ochrana rastlín.

Takmer 50 percent zo všetkých traktorov série N a A série sú objednané priamo z výrobného závodu s čelným nakladačom. Nová Štvrtá generácia A série je k dispozícii s novou generáciou čelných nakladačov montovaných priamo na výrobnej linke. Nový rad G série čelných nakladačov ponúka lepšiu viditeľnosť a vysokú mieru stability.

Technické prevedenie A4 série  sa odráža aj vo vzhľade traktora. Všetko je úplne nové. Nový rad traktorov  poskytuje vynikajúcu viditeľnosť nielen pre prácu s čelným nakladačom, ale aj pre všetky ostatné úlohy, či už  pracujete počas dňa alebo v noci, v dobrom alebo zlom počasí, v budovách alebo vonku na poliach. koncept 365 dnovej viditeľnosti už prináša úspechy v N4 a T4 Sérií.

Univerzálne prevodovky

Vo Valtrách novej A4 série je použitý dobre hodnotený HiTech reverzor, ktorý sa používa aj v ostatných modeloch Valtra a najlepšia mechanická prevodovka vo svojej triede. 12 stupňov vpred a vzad sú radené iba v dvoch skupinách za pomoci iba dvoch rýchlostných pák. Jednou z možnosti voliteľnej výbavy je plazivá prevodovka s minimálnou rýchlosťou už od 90 m / h (1400 ot /min) čo robí z tejto prevodovky univerzálnu prevodovku pre rôzne druhy prác.

Citlivosť reverzoru sa dá nastaviť tak, aby vyhovovala každému operátorovi pri rôznych úlohách a jazdných návykoch. Okrem funkcie AutoTraction a HiShift – používa Valtra inovácie, ktoré minimalizujú použitie spojkového pedálu, ktoré ďalej uľahčujú jazdu. Synchronizovaná prevodovka bude k dispozícii i naďalej pre zákazníkov, ktorí pracujú menej hodín, alebo ktorí nevykonávajú práce s čelným nakladačom.

Zdvihová kapacita až  do 5,2 ton a hydraulika s prietokom 98 l/min h

Nová A séria prichádza s elektronicky ovládaným zadným trojbodovým závesom - AutoControl ktorý dobre poznáme z ostatných sérií traktorov Valtra. Inteligentný modulárny rám umožní každému modelu A4 série dosiahnuť zdvihovú kapacitu až 5,2 tony.

OC hydraulika poskytuje dostatočný výkon pre všetky úlohy. Prietok až 98 litrov / min zaručuje rýchlu prevádzku aj pri veľkých čelných nakladačoch či iných strojoch. Traktory novej A série môžu byť vybavené až troma hydraulickými okruhmi. Ďalšou z možností voliteľnej výbavy je aj ovládanie prietoku hydraulického oleja.

Úplne nová kabína

A4 séria sa vyznačuje úplne novú konštrukciou kabíny, ktorá ponúka najviac priestoru vo svojej triede. Nová kabína spĺňa požiadavky funkčnosti a pohodlia a zabezpečuje príjemné a jednoduché ovládanie traktora. Vynikajúca ergonómia je doplnená  plne elektronickým ovládaním, ako napríklad 4WD, uzávierka diferenciálu, elektronicky ovládaný zadný TBZ  a palubný počítač.

Nová kabína je tiež veľmi tichá a k dispozícií je aj plnohodnotné sedadlo spolujazdca. Nezabudli sme ani na zadné LED svetlá – ako voliteľná výbava sú rovnaké LED svetlá ako tie v N4 a T4 sérií!

Užívateľské prostredie je rovnaké ako v ostatných traktoroch Valtra aj s osvetlením interiéru. Môžete oddychovať, ale napriek tomu efektívne pracovať. Šírka kabíny a viditeľnosť je porovnateľná s Valtrou N4 a T4 Série, s výnimkou menších modelov A4 kde je kabína o niečo kratšia. Rovnako ako vo všetkých traktoroch Valtra je sedadlo operátora otočné o 180 stupňov pre uľahčenie a zefektívnenie práce v opačnom smere.

Nová A Séria vyrobená podľa potrieb zákazníkov

Ako všetky traktory Valtra aj nová A séria  vyrobená vo výrobnom závode vo Fínsku je vyrobená na mieru a presne podľa potrieb zákazníka. K dispozícií je modulárna konštrukcia a stovky funkcií a možností, to znamená, že štvrtá generácia A4 série sa môže plne prispôsobiť potrebám zákazníka. Traktor môže byť ďalej upravený v Unlimited štúdiu Valtra.

Dodávanie začína v lete nová Valtra A Série vyrábaná v Suolahti bude predstavená na výstave SIMA 2017 v Paríži. Sériová výroba novej A série sa začne v lete 2017. Tieto traktory budú k dispozícii na ďalšie výstavy a predvádzanie pre zákazníkov od júla tohto roku.

Modelové rady

Modelový rad A4 série sa skladá zo siedmich rôznych modelov v troch veľkostiach rámu. Všetky modely sú dodávané s kabínou a pohonom všetkých kolies.

Model

Motor

Počet valcov

Max výkon

Možnosti prevodovky

hp

kW

Nm

Mech

reverzor

Power shuttle

Plazivky

A74

33 AWIC

3

75

56

312

X

X

X

A84

33 AWFC

85

63

347

X

X

X

A94

95

71

355

X

X

X

A104

44 AWFC

4

100

75

410

X

X

X

A114

110

82

417

X

X

X

A124

120

89

502

X

X

X

A134

130

97

540

X

X

X